Festiwalowe różności 2011

Friday, 17 Jun 2011

Granaty odbezpieczone! Do wygrania kino domowe! Drukuj Poleć znajomemu
Autor: dan
05.07.2011.
Trwa plebiscyt publiczności na najkomiczniejszych polskich aktorów filmowych ostatniego sezonu oraz najlepszy polski serial komediowy, nadawany w ostatnim roku przez nasze stacje telewizyjne. Jego stawką są Kryształowe Granaty 2011 (po jednym dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora) oraz Szklany Granat 2011, czyli jedne z najcenniejszych nagród tegorocznego XV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.
Pod patronatem „Nowin Jeleniogórskich”

Plebiscyt przygotowywany wspólnie przez „Nowiny Jeleniogórskie” od lat patronujące imprezie i Stowarzyszenie Miłośników Filmów Komediowych „Sami Swoi” (głównego organizatora festiwalu) jest dwuetapowy. Właśnie zakończył się pierwszy etap, w którym typować mogli Państwo gwiazdy kina i seriale, które znalazły się na liście kandydatów do lubomierskich nagród. Z grona wszystkich zgłoszonych kandydatów wyłoniliśmy już tylko pięć aktorek i pięciu aktorów, którzy zgromadzili największe ilości głosów oraz pięć najwyżej punktowanych seriali. W ten sposób powstała lista nominowanych do nagród. W drugim etapie plebiscytu głosować można na swoich ulubieńców wybranych już tylko z tego wąskiego grona nominowanych do nagród.

Głosować można na oryginalnych kuponach wyciętych z „Nowin Jeleniogórskich” i za pomocą SMS-ów. Kupony można wysyłać pocztą lub osobiście dostarczać do naszej redakcji bądź też zostawić w lubomierskim Muzeum Kargula i Pawlaka. Na kuponie wpisać można tylko jedną aktorkę, jednego aktora i jeden tytuł serialu. Aby oddać głos „elektronicznie”, należy wysłać sms na numer 7136, wpisując w treści GRANAT i dalej wybraną liczbę od 1 do 15 (bez jakichkolwiek znaków, np. kropek czy spacji) oznaczającą numer kandydata, na którego oddawany jest głos, np. GRANAT12. Jednym sms-em oddać można głos tylko na jedną aktorkę lub jednego aktora, albo na jeden film. Wysłać można natomiast dowolną ilość sms-ów i głosować w ten sposób także na różnych kandydatów. Całkowity koszt wysłania jednej wiadomości we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej to 1,23 zł brutto (1 zł netto + 23 proc VAT).

Głosując za pomocą kuponu, należy pamiętać, że warto podać też na nim swoje własne imię, nazwisko oraz adres, ewentualnie telefon kontaktowy. Wszystkie kupony wezmą bowiem udział w losowaniu nagród. Losowaniem objęci zostaną także nadawcy sms-ów. Ich jednak identyfikować będziemy po losowaniu na podstawie numerów telefonów. Uwaga! W losowaniu nagród udział wezmą wszystkie kupony nadesłane do nas w trakcie trwania całego plebiscytu oraz wszystkie sms-y bez względu na to, na kogo i na jakie filmy przy ich pomocy głosowano. Każdy może zaś wysłać dowolną ilość kuponów i dowolną ilość sms-ów. Im więcej wysłanych głosów, tym większa szansa na wygraną. A jest o co walczyć. Główną nagrodą, która rozlosowana zostanie wśród głosujących, jest zestaw kina domowego ufundowany tradycyjnie już przez firmę Gradix z Gryfowa Śląskiego! Na szczęśliwców czekać będą też inne nagrody oraz upominki ufundowane przez organizatorów festiwalu. Na głosy czekamy do 31 lipca. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom w piątek 12 sierpnia, podczas ceremonii otwarcia festiwalu na lubomierskim rynku. To, w czyje ręce trafią lubomierskie trofea, zależy wyłącznie od Państwa! Zapraszamy do wspólnej zabawy. Szczegółowe informacje na temat XV OFFK w Lubomierzu, oraz regulaminy konkursów dostępne są na stronach internetowych naszego portalu: www.nj24 i organizatora imprezy: www.sami-swoi.com.pl.

Oto lista nominowanych do Szklanego i Kryształowych Granatów 2011 w poszczególnych kategoriach (w kolejności alfabetycznej):

Najkomiczniejsza aktorka:

Viola Arlak – sms o treści Granat1
Marta Lipińska - sms o treści Granat2
Kinga Preis - sms o treści Granat3
Magdalena Różczka - sms o treści Granat4
Małgorzata Socha - sms o treści Granat5

Najkomiczniejszy aktor:


Andrzej Grabowski – sms o treści Granat6
Paweł Małaszyński - sms o treści Granat7
Wojciech Mecwaldowski - sms o treści Granat8
Paweł Wilczak - sms o treści Granat9
Cezary Żak - sms o treści Granat10

Najzabawniejszy serial:

„Daleko od noszy” - sms o treści Granat11
„Ranczo” - sms o treści Granat12
„Rodzinka.pl” - sms o treści Granat13
„Świat według Kiepskich” - sms o treści Granat14
„Usta Usta” - sms o treści Granat15