Skąd się to wzięło i dlaczego trwa?

Autor: Jadwiga Sieniuć
Tuesday, 16 Jun 2009


Festiwal piąty już z kolei...

PROJEKCJE KOMEDII FILMOWYCH
 
Odbywały się na lubomierskim rynku i w namiocie filmowym. Na rynku wyświetlane były komedie, które zwyciężyły w plebiscycie na najśmieszniejszy film sezonu 2000/2001 ogłoszonym przez miesięcznik „Film” i gazetę „Sami Swoi”®, a nagrodzone Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Granatami („Pieniądze to nie wszystko”, „Bajland”, „Pół serio”, „Bracie, gdzie jesteś”) oraz „Wyjście awaryjne”, poprzedzone spotkaniem odtwórczyni głównej roli - Bożeny Dykiel z publicznością.

SPOTKANIA Z AKTORAMI
 

Odbywały się na scenie głównej imprezy. Najkomiczniejsi: aktorka i aktor polski wybrani w ogólnopolskim plebiscycie otrzymali Kryształowe Granaty. Laureaci odebrali je osobiście, a zostali nimi Zofia Merle, Roman Kłosowski, Jerzy Turek. Stolicą polskiej komedii podczas Festiwalu odwiedzili tak znakomici aktorzy polscy jak: Bożena Dykiel, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Jodłowska, Monika Stasiak, Irena Kownas, Magdalena Stułyńska, Ewa Gawryluk, Agnieszka Matysik, Katarzyna Żak, Bogdan Łazuka, Jerzy Turek, Cezary Żak, Roman Kłosowski, Witold Pyrkosz, Krzysztof Kowalewski, Rafał Królikowski, Michał Milowicz, Piotr Zelt, Paweł Burczyk, Zygmunt Bielawski, Krzysztof Majchrzak, Krzysztof Kiersznowski, Jan Węglowski, Tomasz Sapryk, Stanisław Szelc, Sylwester Chęciński, Łukasz Wyl??a?ek, Maciej Ślesicki, Andrzej Ramlau. „Chłop i baba” otrzymał Złoty Sierp za Serial roku.

BLOK AMATORSKI

Codziennie na scenie głównej od godziny 12.00 do 17.00 odbywały się występy zespołów amatorskich z okolicznych miejscowości. (Impuls, Comentic z Wlenia, Orient Express, orkiestra wojskowa CSR z Jeleniej Góry, Podolanie, Hewen z Lubania, Sami Swoi z Lubomierza, Serwus Rock, orkiestra dęta z Gryfowa. Odbył się turniej miast Lwówek - Gryfów - Lubomierz pod hasłem: „Raj na Tivoli i na Bajkę” o pieczoną świnię.

BLOK PROFESJONALNY

Trwał codziennie od 17.00 do 22.00 z udziałem znanych kabaretów, zespołów, solistów. Wystąpiły, między innymi zespoły: ICH TROJE, BABSKI KABARET, JERZY KRYSZAK, PAKA, BIG Cyc, Gabriel Fleszar, Krzysztof Daukszewicz, Teatr Niepoprawny z Warszawy w spektaklu „Atrakcyjny pozna panią”, na scenie pojawli się wszyscy obecni w Lubomierzu aktorzy.FORMY PROMOCJI FESTIWALU

Kampania zasięgiem objęła całą Polskę. Szczególny nacisk położyliśmy na promocję Festiwalu na Dolnym Śląsku i w okolicznych województwach. Patronat nad naszą imprezą miał Przewodniczący Komitetu Kinematografii Polskiej Pan Minister Tadeusz Ścibor - Rylski;
patronat prasowy - miesięcznik „Film” i „Gazeta Wrocławska”; radiowy - RMF FM i Radio APLAUZ, telewizyjny - Program I Telewizja Polska, która przeprowadziła 5 bezpośrednich transmisji z imprezy. Wymienieni prowadzili akcję promocyjną Festiwalu w swoich mediach.
«Poprzednia - Następna»